Technologie

Dzięki naszej rozległej wiedzy i doświadczeniu w budowie domów drewnianych gwarantujemy, że podejmiesz świadomą decyzję. Przeprowadzimy Cię przez zalety różnych metod i technologii budowlanych, w tym piękno i funkcjonalność domów drewnianych.

Domy drewniane pod klucz

Od wieków w Polsce przeważnie budowano domy murowane, uważając je za jedyne solidne rozwiązania z tego zakresu. W ostatnim czasie jednak coraz popularniejsze robią się gotowe domy drewniane letniskowe i całoroczne. Dzięki wykorzystywaniu niezwykle wytrzymałych materiałów oraz nowoczesnych technologii budynki te są równie trwałe, a jednocześnie odznaczają się szczególnie atrakcyjnym wyglądem. Aby potwierdzić tę teorię, warto skupić się na cechach, jakimi charakteryzuje się budowa domów z drewna..

To, co należy wiedzieć o naszych konstrukcjach to fakt, że wykorzystywane przez naszą firmę technologie wywodzą się ze Szwecji. W kraju tym natomiast panuje zdecydowanie surowszy klimat niż w Polsce, dlatego też należało stosować wysokiej jakości materiały, zapewniające optymalną izolację termiczną. Ściany wznoszonych budynków wypełnione są grubą warstwą izolacji cieplnej, która zapewnia komfortową atmosferę nawet w przypadku siarczystych mrozów.

Image

Domy drewniane - cechy i zalety

Należy też wspomnieć, że mimo nieprzychylnych opinii dotyczących trwałości drewna, materiał ten charakteryzuje się niezwykłą wytrzymałością. Wystarczy tylko odpowiednio go wysuszyć i zaimpregnować. W takich sytuacjach domki letniskowe bądź całoroczne mogą z powodzeniem służyć nawet do 140 lat! Jednocześnie tego rodzaju budulec jest całkowicie ekologiczny i przyjazny środowisku.

Budowa domów drewnianych jest również zdecydowanie szybsza w stosunku do ich murowanych odpowiedników. Opiera się przede wszystkim na trwałym montażu poszczególnych elementów przy pomocy metalowych, ocynkowanych łączników. Dzięki temu nie występuje potrzeba oczekiwania na utwardzenie i zaschnięcie materiałów budowlanych. Jest tylko jeden warunek, jaki należy spełnić – wykorzystywane bale i deski muszą mieć odpowiednio niską wilgotność. Nasza wykorzystuje wyłącznie optymalnie suche materiały, dzięki czemu czas wznoszenia budynku jest niezwykle krótki.

Jednocześnie po budowie nie trzeba przeprowadzać uciążliwego sprzątania i usuwania resztek tynku i innych zabrudzeń.

W przypadku oferowanych przez nas domów drewnianych należy wspomnieć o szczególnie przyjaznym mikroklimacie, panującym w takiej konstrukcji. Konstrukcja drewniana, dzięki wykorzystaniu naturalnego budulca, może pochłaniać i oddawać wilgoć w zależności od panującej pogody. W rezultacie w pomieszczeniach panuje niezwykła atmosfera, a zarazem utrzymuje się optymalna temperatura – latem jest chłodno, a zimą ciepło.

Oferowane przez nas domy z drewna pod klucz umożliwiają stworzenie dowolnej aranżacji wnętrz. Inny materiał budulcowy nie ogranicza możliwości stworzenia wymarzonych pokoi. Można więc jedynie zaimpregnować deski czy bale, ale również założyć płyty kartonowo - gipsowe i wykończyć na wybrany sposób.

Zadzwoń do nas, a Twój wymarzony i tani dom drewniany całoroczny już niedługo stanie na wybranej przez Ciebie działce! Jako producent zaproponujemy Ci indywidualne rozwiązania w zakresie projektowania i budowy.

Czym są konstrukcje szkieletowe?

Image

Jest to niezwykle skuteczna technika wznoszenia poszczególnych budynków. Umożliwia ona wybudowanie konstrukcji o dowolnej wysokości dzięki odpowiednio rozdzielonym funkcjom konkretnych elementów nośnych oraz wypełniających.

Sam szkielet danego budynku wykonuje się przy użyciu drewna importowanego ze Szwecji. Materiały te zapewniają niezwykłą solidność domku. Przy ich pomocy stawia się odpowiednią konfigurację słupów, biegnących wzdłuż osi podłużnych oraz poprzecznych. Na tak przygotowanej siatce słupów montuje się poszczególne elementy poziome, dzięki którym możliwe będzie założenie dachu.

W przypadku budynków piętrowych wykorzystuje się metodę tzw. traktów. Na poszczególnych słupach umieszcza się kolejne stropy przy pomocy specjalnego rusztu. Dodatkowo przygotowuje się również miejsce na przygotowanie windy bądź klatki schodowej.

Budowa domków letniskowych po założeniu szkieletu polega na zamontowaniu solidnych ścian i dachów. Wykonane są one ze specjalnego drewna, importowanego ze Szwecji, zapewniającego wysoką wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz izolację termiczną.

Image
Image
Image
Image
Image

Konfigurowalne układy i projekty dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb

Konfigurowalne układy i projekty dostosowane do Twoich konkretnych potrzeb.
Zbudowany przy użyciu zaawansowanych technologii i technik zapewniających integralność strukturalną